K-17 Hidrolik Piston Keçesi

K-17 Piston Keçeleri, özel karışımlı termoplastik sızdırmazlık ringi ve itici ring olarak kullanılan O’ringden oluşan iki parçalı çift etkili piston sızdırmazlık elemanlarıdır.

Avantajları
Uzun statik duruşlarda yapışmama özelliği
• Piston başının tek parça ve küçük olması
• Uzun kullanım süresi
• Yüksek kayma hız değerleri
• Seçilen O’ring malzemesine bağlı olarak çeşitli kimyasallarla ve geniş sıcaklık aralığında çalışabilmesi
• Düşük sürtünme katsayısı
• Statik ve dinamik durumlarda yüksek sızdırmazlık

Kullanım Alanları
Enjeksiyon makinelerinde, preslerde, ekskavatörlerde, fork-liftlerde, kaldırma platformlarında, tarım silindirlerinde, hidrolik ve pnömatik valf sistemlerinde kullanıma uygundur.

Montaj Bilgisi
Montaj esnasında keskin köşeli aparatların kullanılmamasına önemle dikkat edilmelidir. Özel aparatların kullanılması (Hidrolik Sızdırmazlık Elemanları Genel Montaj Bilgileri) ve Ø 40 mm’den küçük ölçülerde parçalı piston dizaynı tavsiye edilmektedir. Montajdan önce sızdırmazlık elemanları sistem yağıyla yağlanmalıdır.

Notlar:
Uzun stroklu silindirlerde en az iki adet piston yataklama elemanı, kısa stroklu ve düşük radyal yükler olan silindirlerde ise en az bir adet yataklama elemanı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Yüksek ısılara ve kimyasallara dayanımın sağlanması gereken koşullarda, uygulamaya özel karışım PTFE ve FKM malzemeden isteğe özel üretilebilir.

ÇALIŞMA KOŞULLARI
  Ortam Mineral yağlar (DIN 51524)  HFA ve HFB HFC
  Sıcaklık -30°C +105°C +5°C +60°C -30°C +60°C
  Basınç ≤400 Bar ≤400 Bar ≤400 Bar
  Hız ≤5.0 m/sn ≤5.0 m/sn ≤5.0 m/sn

 

Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri