Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Filters
  Preferences
  Arama

  Rulman Montaj Ekipmanları

  İndiksiyonlu Rulman Isıtma Cihazları

  Rulman ve dişli gibi sıkı geçme monte edilecek neredeyse metal içerikli her ürünü istenilen sıcaklığa ısıtarak rahat montajını sağlar. Bu aygıtlar temel olarak transformatör prensibiyle çalışır ve elektrik tüketimleri gayet düşüktür.

  İndiksiyonlu ısıtıcılar genelde içten ve dıştan ısıtma prensibiyle ikiye ayrılır. Dıştan ısıtan ısıtıcılar rulman ısıtmak içinde kullanılabilir fakat; genelde milden rulman ve dişli gibi malzemeleri sökmekte tercih edilir. Özellikle silindirik rulmanların iç bileziklerini milden sökerken çok büyük kolaylık sağlarlar. Bir yuvaya benzeyen görüntüsüyle rulman ve dişlinin dışına tutulur ve çalıştırılır, rulmanı kısa sürede ısıtır.

  Ayrıca rulmanın ısınma hızı rulmandan mile ısı transfer hızından daha yüksek olduğu için rulman daha önce ısınır. Sıcaklık farkından ötürü genleşme farkı da olur. Böylece rulman kolayca milden sökülür. İçten indiksiyonlu ısıtıcılar ise içten ısıttığı için sadece rulmanın veya dişlinin montajında kullanılabilir. Çok hızlı ısıtılan sıcaklık kontrolü vardır. istenilen sıcaklığa gelince ısıtmayı bırakır.

  Rulman Montaj Ekipmanları